Pravidla minigolfu

  1. Na eternitové hrací plochy se nesmí stoupat - nebezpečí zničení dráhy! (Neplatí pro betonová a filcová hřiště)

  2. Dráhy se hrají v pořadí od 1. do 18. dle číselného označení.

  3. Cílem hry je dosažení jamky co nejmenším počtem úderů. Pokud se nepodaří zahrát dráhu ani na 6 úderů, zapisuje se na této dráze výsledek 7. Vítězí hráč s nejmenším součtem úderů na celý okruh.

  4. Každá dráha se hraje ze základního pole. Pokud míč po tomto úderu nepřekoná překážku (červenou čáru), musí se hrát další úder opět ze základního pole.

  5. Po překonání překážky (červené čáry) se hraje míč z toho místa, kde se zastavil. Když se míč zastaví u okraje dráhy (mantinelu) nebo blízko mantinelu, může se přeložit na černou překládací čáru umístěnou cca 20 cm odokraje dráhy (přímo od okraje dráhy by úder holí nebylo možné provést).

  6. Na některých drahách červená čára není (např. koš, klíny, labyrint, sopka), na těchto drahách se hraje každý úder ze základního pole.

  7. Pokud míč vyskočí z dráhy před překážkou (červenou čárou), hraje se další úder ze základního pole. Když vyskočí za překážkou, hraje se další úder z černé překládací čáry v místě, kde míč dráhu opustil. Za výskok míče z dráhy se nepočítá žádný trestný úder.

Minigolfová hrací plocha


 

© Minigolf-vybaveni.cz 2024. All rights reserved.